Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się promocja wyjątkowej publikacji zatytułowanej „Nasza droga do Boga” – projektu katechizmu i planowanych modlitewników skierowanych do niechrześcijan z Bliskiego Wschodu przybywających do Europy. Inicjatywa ta ma służyć jako swoisty „most łączący dwie cywilizacje” – jak podkreśla ks. Andrzej Halemba, jeden z głównych inicjatorów projektu.
„Nasza droga do Boga” to książka katechetyczna, która powstała pierwotnie w języku arabskim, z myślą o ewangelizacji ludzi innych religii mieszkających w krajach arabskich lub na emigracji. W prostych i zrozumiałych wykładach prezentuje kluczowe postawy chrześcijaństwa. Dotychczas została przetłumaczona na 18 języków.
Podczas spotkania na UKSW jednym z zaproszonych gości był ks. prof. Waldemar Cisło – dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej – który zwrócił uwagę na ogromne znaczenie tego typu inicjatyw w kontekście dialogu międzyreligijnego, pokoju i poszanowania wolności religijnej.
W ostatnich dniach książka doczekała się także swojej ukraińskiej wersji. Jej promocja odbyła się w niedzielę 30 marca w Lublinie, w ramach koncertu pieśni ukraińskiej zorganizowanego przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Domu Nadziei. Wydanie ukraińskie to kolejny krok w kierunku dotarcia z Ewangelią do ludzi różnych kultur i języków, poszukujących Boga i sensu życia w chrześcijaństwie.