1. Wydarzenia Targi Wydawców Katolickich (marzec-kwiecień)

XXVI Targi Wydawców Katolickich, podczas których jako Centrum mieliśmy stoisko, odbyły się w dniach 23 – 26 września 2021 r. w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4, Warszawa).

Hasła oraz obchody towarzyszące tegorocznym Targom Wydawców to:

1. Duszpasterskie: Eucharystia daje życie. Rok II: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy
  2. Trwający Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
  3. Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia (Beatyfikacja)
  4. Rok Rodziny oraz Rok Świętego Józefa
  5. Rok Konstytucji 3 Maja
  6. Rok Cypriana Kamila Norwida

Udział w Targach to nie tylko promocja osiągnięć, ale przede wszystkim spotkanie ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem.

Sale spotkań autorskich, prezentacji, debat oraz promocji odbyły się w salach Zamku Królewskiego i w pobliżu Arkad Kubickiego, w specjalnie przygotowanym namiocie.

2. Akcja św. Krzysztof (sierpień)

Umieszczenie materiałów na naszych kanałach społecznościowych.

W dniach 18-25 lipca 2021 był obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Podejmując modlitwy za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych pamiętaliśmy o wszystkich użytkownikach dróg, modliliśmy się o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów było błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów był skierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

3. Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie (22 sierpnia)

Załącznik – poz. 3 Laboratorium Wolności plus nasze fotki (foto dr Marlen Kałużyńska-Tyburska, Michał Plewka)

Centrum oraz cały Uniwersytet dołączył do akcji poprzez symboliczne podświetlenie administrowanego przez uczelnię budynku wyposażonego w odpowiednią instalację 22 sierpnia o godz. 21. (link na naszych SM: https://www.instagram.com/p/CS6GCFuD4ds/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

4. Europejski Dzień Przeciw Handlowi Ludźmi (18 października)

5. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (14 listopada 2021 – 2-ga nd. list.)

Nasze działania promocyjne w Social Mediach – umieszenie postów na Instagram, Twitter oraz FB – Hasło „…i Ty możesz być dziś Miłosiernym Samarytaninem!”