Beatyfikacja a wolność religijna

Niezmiernie miło nam poinformować o Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Stefan Kardynał Wyszyński a wolność religijna w Europie”, organizowanej przez Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW w Warszawie.

Termin: 11 września 2021, godz. 9:00

Miejsce: UKSW, ul. Kazimierza Wóycickiego 1/3, w Auli im. Roberta Schumana

Wydarzenie będzie dostępne również na kanale YouTube Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego dla tych co nie mogą przybyć na miejsce wydarzenia.

prezydentpl

Patronatu medialnego udzieliła telewizja polska

Natomiast Patronat Kościelny otrzymaliśmy od Kazimierza Kardynała Nycza.

Motywem przewodnim oraz ideą, która przyświeca organizatorom, jest wydobycie wielkości kard. Stefana Wyszyńskiego w relacjach z Kościołami narodów ościennych: Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Niemiec; w promocji idei wolności oraz godności człowieka; w walce o prawa religijne.

Zaproszeni goście z zagranicy ukażą postać Prymasa w świetle własnych wydarzeń czy wielkich postaci (Wyszyński – Mindszenty, list do biskupów Niemiec). Celem konferencji jest również propagowanie wiedzy o osobie i dziele kard. Stefana Wyszyńskiego w kontekście wolności religijnej.

Konferencja ma na celu zwiększenie zainteresowania postacią Prymasa Tysiąclecia w przeddzień jego beatyfikacji oraz złożenie hołdu swojemu wielkiemu patronowi przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podczas wydarzenia zostanie przedstawiona publikacja naukowa, pt. „Kardynał Wyszyński a wolność religijna w Europie” jako wotum beatyfikacyjne złożone Prymasowi Tysiąclecia.

Pliki do pobrania

2. Program w redakcji, zostanie opublikowany bezpośrednio przed wydarzeniem

Informujemy, że podczas konferencji będą wykonywane zdjęcia i nagrania audiowizualne.

Wchodząc do pomieszczenia, w którym odbędzie się wydarzenie, Pan/-ni wyraża zgodę na rejestrację ewentualnego wywiadu, fotografowanie, nagrywanie audio i wideo, oraz wydanie, publikację, wystawienie lub reprodukcję tak utrwalonych materiałów do wykorzystania w materiałach Administratora, w celach promocyjnych, poprzez zamieszczanie ich na stronach internetowych i mediach społecznościowych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub chęci wycofania zgody na filmowanie lub fotografowanie, prosimy o kontakt: m.tyburska@uksw.edu.pl

Plik do pobrania:

20 sierpnia 2021