Kształcimy kadry dla krajów misyjnych

Podczas spotkania, z przebywającym w Polsce emerytowanym prefektem watykańskiej Kongregacji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów kard. Robertem Sarahem, poruszono kwestie kształcenia dla księży pochodzących z krajów, w których chrześcijanie są prześladowani. W ramach działalności Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej UKSW, jest przygotowywana kadra naukowa dla tamtejszych wyższych uczelni.

– W tym roku akademickim mamy na UKSW trzydziestu studentów z ośmiu krajów afrykańskich m.in. z Nigerii, Kamerunu i Etiopii – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło dodając, że już ośmiu księży obroniło na naszej Uczelni doktoraty, po czym wrócili do krajów z których przybyli, by przekazywać dalej zdobytą w Polsce wiedzę.

– Spotkanie z księdzem kardynałem potwierdziło trudną sytuację chrześcijan w wielu krajach Afryki – powiedział min. Przemysław Czarnek – motywując nas do ich dalszego wspierania, które realizuje nasze Centrum.

Na zdjęciu od lewej: ks. prof. Waldemar Cisło, kard. Robert Sarah i min. Przemysław Czarnek

12 października 2022