Camino 2022 w Łebie

17 września 2022 w Rybackie Centrum Kultury i Formacji Boleniec w Łebie odbędzie się 14-debata z cyklu pogranicza – CAMINO.

W tym roku prelegenci zmierzą się z tematem konferencji – „Wartości chrześcijańskie a europejskie. Chrześcijaństwo kształtujące tożsamość Europy”.

Program konferencji:

1. ks. prof. Henryk Skorowski – „Wartości chrześcijańskie istotnym elementem kultury europejskiej – wprowadzenie w dyskusję”.
  2. prof. Krzysztof Wielecki – „Chrześcijańskie fundamenty wartości europejskich”.
  3. ks. prof. Jan Przybyłowski – „Chrześcijaństwo – «drzewo» w «ogrodzie» zbiorowości”.
  4. dr Krzysztof Niegowski – „Wpływ religijnej kultury muzycznej na wartości europejskie”.
  5. Wojciech Kaczmarczyk – „Przegląd współczesnej debaty o chrześcijańskiej Europie: wartości a tożsamość”.
  6. prof. Edmund Wittbrodt – „Kwestia wartości w traktatach Unii Europejskiej”.
  7. ks. prof. Janusz Węgrzęcki – „Zderzenie wartości chrześcijańskich i europejskich”.
  8. dr Marcin Zarzecki – „Czy wartości mają narodowość? Badania systemów wartości młodzieży w krajach Unii Europejskiej”.
  9. dr Kazimierz Szałata – „Ryzyko neopogaństwa w Europie”.
  10. prof. Sylwia Jaskóła-Korporowicz – „Kto Ty jesteś? Europejczyk mały. Czy istnieją wartości europejskie w edukacji?”.
  11. prof. Leszek Korporowicz – „Wojny kulturowe we współczesnej Europie”.
  12. prof. Zbigniew Mikołajczyk – „Twierdza Modlin jako przykład tolerancji kultur i religii”.

Organizatorzy i partnerzy:

• Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej